Trinity Nature je više od obične fizičke aktivnosti, to je korišćenje resursa koje priroda nudi u svrhu optimizacije tela. Kombinovanjem Trinity metodologije i resursa koje priroda nudi, kreirali smo niz aktivnosti koje će vam omogućiti da se osetite bolje. One su kreirane tako da uz veoma lagane zadatke (vežbe disanja, emocionalnog procesuiranja, neuralnog reseta) korisnici osećaju promene u toku same šetnje, ali i uče kako određeni stimulusi deluju na organizam, kako bi ih kasnije sami prepoznavali i primenjivali metode koje pomažu.
Pogledaj šetnjeZa naše biznis klijente možemo kreirati specijalnu ponudu za celu firmu, jedan ili više timova.
Više informacijaResetuj se nakon duge i radne nedelje. Uđi u šumu, prošetaj se i očisti potpuno svoje telo i um.
Boravak u prirodi je jedan od najefikasnijih „metoda“ za dostazanje stanja relaksiranosti.
Prevelika opterećenost informacijama u toku radne nedelje, dovodi do neurološke opterećenosti.
U tom stanju telo ima manje kapaciteta za regeneraciju, jednostavno jer je opterećeno impulsima (informacijama) koje mu dajemo (misli, emocije, audio, vizuelno, nutritivno, itd).
Fizička aktivnost koncipirana da vas RELAKSIRA je najbolji izbor.
Priroda je lekovita. Zvukovi, boje, kontakt sa prirodom nudi veću i bržu mogućnost regeneracije tela.
Boje, zvukovi, količina negativnih jona, količina kiseonika – doprinose bržem oporavku tela.
Takodje, priroda će vam omogućiti da udjete dublje u kontakt sa samim sobom, i na taj način prepoznate šta treba najpre korigovati i popravljati na telu.
Kiseonik je jedan od prioritetnih tema kojima treba pristupiti, kada je regeneracija tela u pitanju.
Veliki deficit kiseonika, uzrokovan nepravilnim disanjem, visokim zagadjenjem, i prečestim stanjima grča – posebno dijafragme (usled velike količine stresa), usloviće da se ćelije muče u nedostatku energije.
Provedite vreme u prirodi, bogatoj kiseonikom, daleko od zagadjenja. Vratite ritam disanja, opustite delove tela koji su pod opterećenjem, i pružite mogućnost telu da ponovo počne da radi punim kapacitetom.
Yoga je trening i tela i uma a kada se elementi yoga prakse primene u prirodi, benefiti su dodatno pojačani.
Balansiranje uma i tela je ključno da bi se telo uvelo u fazu relaksacije. To se uz yogu postiže tehnikama disanja i fokusiranja pažnje na određene senzacije (zvuk, dodir, mirisi, osećanja), da bi se čulima omogućilo da se odmore od prevelikog broja impulsa i umire baveći se jednom po jednom informacijom.
Izlaganje tela tišini može biti impuls za vaše telo koji je mnogo jači od svih drugih koji stimulišu čula.
Dok boravite u tišini, telo ima mnogo više prostora da se regeneriše. Kada šetamo u tišini, unosimo mnogo više kiseonika u telo jer dišemo na nos, a samim tim kiseonik koji unesemo mnogo brže i efikasnije hrani naš organizam. Sa druge strane, šetnja u tišini mnogo više relaksira jer imamo prilike da okruženi prirodom, slušamo samo zvuke šume, što je dobrodošao predah od svakodnevnog zvučnog prezasićenja koje doživljavamo u gradu.
Zbog velikog broja impulsa (umor, stres, previše informacija…) kojima je telo izloženo na dnevnom nivou, njegova pažnja je usmerena na brze popravke i da se pregura dan.
Ali ispod površine se nagomilavaju hroničan zamor, problemi sa unutrašnjih organima, hormonima i limfnim sistemom. Da bi se ti ključni sistemi mogli oporaviti moramo da napravimo telu prostor da se njima bavi. Spuštanje tempa, izlaganje prirodnom okruženju, pravilno disanje, fokusiranje pažnje na jednu po jednu stvar – to su načini na koje pomažemo telu da počne istinski proces zalečenja.
Aktivnosti visokog intenziteta omogućavaju telu da testira izdržljivost, pomeri granice i da se angažuje više nego obično.
Sve ovo se dešava u prirodnom okruženju, a kako priroda diktira svoja pravila, to je dodatni faktor koji utiče na intenzitet Power aktivnosti. Visok tempo se postiže uz upotrebu prirodnih uspona i strmih deonica, nagiba, prepreka i trčanja. Kroz ovu aktivnost se izlazi iz zone komfora i testira domet tela.
Znamo kako funkcioniše priprema za sportiste pred takmičenje, priprema za poslovnu prezentaciju, priprema za putovanje…
… ali da bismo zaista uveli i telo i um u stanje spremnosti za neki zadatak, potrebno je napraviti mu prostora i omogućiti svim sistemima da se adekvatno ’podignu’. To postižemo postepenim uvođenjem impulsa čulima i podizanjem intenziteta kroz laganu fizičku aktivnost – šetnju u prirodi. Ovo važi i u suprotnom smeru, kada želimo da se odmorimo, pa se priprema za spavanje postiže kroz postepeno umirivanje i ’gašenje’ čula, u tišini i mraku.
U toku dana telo prima mnogo informacija i interpretira ih a veliki broj tih informacija telo percipira kao neku vrstu opasnosti.
Zato je za kvalitetan san važno da se pre nego što zaspite telo oseća ’bezbedno’. Tehnike za stimulisanje parasimpatetičkog nervnog sistema poput meditacije, eteričnih ulja, boravka u tišini i u mraku – su tehnike koje koristimo da pripremimo telo za san i omogućimo mu regeneraciju koja mu je neophodna.
Postepeno buđenje organizma i adekvatna adaptacija svih sistema tela na intenzivnu vrstu prijema informacija koje će uslediti kasnije u toku radnog dana.
Cilj je da se telo brže i lakše adaptira na stresore (misaone, fizičke, fiziološke i emotivne informacije koje telo u toku dana prima) i da se postigne bolji fokus i veća efikasnost u toku dana. Jutarnja aktivnost koja kroz igru brzine i vrstu aktivnosti omogućava telu da se efikasno pripremi i adaptira na predstojeći dan.
Kontaktirajte nas za sve dodatne informacije, upite i rezervacije.